Ми чекаємо літа, але як тільки приходить спека, починаємо мучитися з ногами: вони набрякають, взуття натирає, та ще, не рівна година, на пляжі потрапить уламок скла. Від останнього допоможуть капці для купання, але є ще кілька лайфхаків, які допоможуть подружити ноги та літо.

Ортопедичні та гелеві устілки: порятунок від мозолів

"Мозолі та натопиші" - ми звикли, що ці два слова вимовляються разом. Натопиші - це різновид мозолі, але якщо проста мозоль може з'явитися і за 15 хвилин тертя (тісне взуття, малесенький камінчик - і готове), то натопиш - проблема більш глибока у прямому та переносному сенсах.

Натопиші - це системна проблема: ущільнення на стопах і біля основ пальців з'являються, коли організм намагається вирівняти і збалансовано розподілити навантаження на стопи: "підкласти" там, де не вистачає. Причин, з яких навантаження розподіляється нерівномірно, багато: зайва вага, особливості ходи, плоскостопість, взуття на занадто плоскій підошві, тому від освіти натопиша врятують (і влітку, і взимку) правильно підібрані устілки: ортопедичні, амортизуючі або гелеві, або вкладиші в взуття - там, де утворюється натопиш. Таким чином ви вирівняєте поверхні стопи, при навантаженні маса тіла розподілятиметься рівномірно, і ходити вам буде більш комфортно.

5 способов подружить лето и ноги

Foto: Shutterstock

Хороші устілки та вкладиші не можуть коштувати дешево, не потрібно купувати їх з рук – "п'ять пар – сто рублів"; це має бути високотехнологічний продукт. Дешевими підробками можна лише нашкодити: у гіршому випадку вони "з'їжджатимуть" і натрутають, у кращому - виявляться марними.

Туфлі на шкарпетки: мода на допомогу здоров'ю

На жаль, але мода носити взуття "на босу ногу" до добра не доводить: нога потіє, тертя посилюється, шанси набути мозолі як вологі, так і сухі, збільшуються. Цього сезону мода прийшла на допомогу здоров'ю: одягати туфлі та босоніжки на шкарпетку — тренд, вулична мода: чим дивніше, тим краще. Але і без цього шкарпетки або підслідники необхідні, щоб знизити тертя та контакт шкіри та матеріалу взуття. Якщо ж все ж таки ви волієте носити взуття без шкарпеток, скористайтеся аерозольним антиперспірантом: нога буде довше залишатися сухою, і можливість натерти ноги зменшиться.

Дезодорант-стік для повних: порятунок від натирання внутрішніх поверхонь стегон

Цей лайфхак відомий мені вже десять років: колись у мене були проблеми з вагою, і повними були саме ноги. При такій конфігурації - "ожиріння за жіночим типом", яке так характерне для величезної кількості жінок (не обов'язково навіть дуже повних) влітку, коли жінка у спідниці та з голими ногами, жахливо натираються внутрішні поверхні стегон. Причина — їхнє тертя одне про одного, в результаті до вечора неможливо ходити, а якщо процес постійно повторюється, на внутрішніх поверхнях стегон утворюються не лише садна, а й темні негарні плями. Через це багато жінок не носять сукні та спідниці: у штанах ноги не натреш.

5 способов подружить лето и ноги

Foto: Shutterstock

Порятунок дуже простий: беремо дезодорант-стік і перед виходом на вулицю мажемо проблемні місця (шкіра має бути чистою та сухою). Ноги не спітніють, сильного тертя не буде. І так, звичайно, треба боротися із зайвою вагою – коренем проблеми.

Роликова пилка та регулярний педикюр

Позбутися натопишів і запобігти появі нових допоможе сучасна роликова електрична пилка для педикюру. Вона працює по сухій поверхні, звільняючи шкіру від "мертвих" частинок. Правильна пилка обов'язково має захисну систему: при занадто сильному натисканні вона повинна зупинити обертання ролика. Добре, якщо в комплект входять ролики з поверхнею різного ступеня абразивності: грубої для видалення більшої частини каллюса^ і дрібної для шліфування. Є епілятори з насадками-пилками, вони теж підійдуть для догляду за стопами. Після видалення часток, що ороговіли, шкіру потрібно вимити, насухо витерти і нанести живильний крем.

Візит до подолога або дерматолога-косметолога для видалення застарілих мозолів

Скільки б способів видалення сухих мозолів зі стрижнем чи старих натопишів не описувалося на просторах Інтернету, є лише один правильний: відвідування лікаря чи підробки — майстра педикюру з медичною освітою.

5 способов подружить лето и ноги

Foto: Shutterstock

Звичайний майстер може лише згладити та зашліфувати поверхневу частину мозолі, не дозволяйте висвердлювати педикюрним інструментом стрижень мозолі людині в салоні біля будинку. Не намагайтеся вирізати мозоль або стрижень: по-перше, від непрофесійних дій вона розростеться ще сильніше, по-друге, можете занести інфекцію - навіть не при процедурі, а потім, оскільки ноги постійно перебувають "в зоні ризику".

Компресійні гольфи або панчохи проти болю та набряків

Можна заперечити, що це зимова річ: хто ж носитиме це влітку? Але наші судини не запитують, який зараз місяць, і якщо є варикоз — здебільшого саме він призводить до набряків, болів та судом, треба рятувати ноги.

Тиск (компресія) - єдиний безопераційний спосіб упорядкувати розширені вени, в яких застоюється кров. Влітку складно носити панчохи другого рівня компресії, вони дуже щільні. Але першого, профілактичного, цілком можна, особливо в робочий час, якщо ви знаходитесь в офісі, де працює кондиціонер. Перед виходом надворі панчохи можна зняти.

Джерело: http://www.delfi.lv